Stawiasz pierwsze kroki w prowadzeniu kanału YouTube. Warto zaprzyjaźnić się z tą platformą i to na dłużej. Format wideo ma dziś moc. Dlaczego? Bo szybko można go wyświetlać i się dużo z niego dowiedzieć. Podpowiemy dziś jak stworzyć kanał, miejsce w sieci, które nie tylko użytkownicy Internetu będą chcieli sprawdzać, obejrzeć każdy film, ale też będą go polecać? Powiemy też, dlaczego każdy subskrybent jest na wagę złota i jak zaistnieć w wynikach wyszukiwania – zacząć zarabiać na YouTube jako youtuber?

Spis treści

Czy można zwiększyć wyświetlenia na YouTube za darmo? Doceń znaczenie miniatury.

Social media i YouTube ma moc w marketingu. Jak tę moc wykorzystać? Zadbaj o dopracowanie filmów na YouTube pod każdym względem? Współczynnik klikalności / wyświetleń w YouTube pędzi w górę, kiedy docenimy znaczenie miniatury. Często jest to pierwsza rzecz, którą widzi użytkownik zanim otworzy film, przechodząc do samego oglądania,. Niech miniatura prezentuje się zachęcająco. Istotny jest też opis filmu zawierający słowa kluczowe zgodne z SEO, tytuł nawiązujący do wyników wyszukiwania, obecnych trendów w danej branży – z wezwaniem do działania.  Dobra optymalizacja – tak jak lubi wyszukiwarka i algorytm szybko zwiększy liczbę wyświetleń Twoich materiałów.

Czy opłaca się dzisiaj zaczynać na YouTubie i czy można na tym zarabiać?

Opłaca się zawsze. Jeśli jednak stawiasz swoje pierwsze kroki na YouTube bądź świadomy, że liczba fanów Twojego kanału jest odbiciem pracy i zaangażowania, jakie wkładasz w rozwój swojego miejsca. W każdy swój film. Chcesz mieć więcej wyświetleń na YouTube? Porwij autentycznością i zatrzymaj jakością. Bądź marką, którą warto obserwować w serwisie YouTube. Rozwijaj się cały czas i nie zatrzymuj:

  • zainwestuj w dobry sprzęt do nagrywania – to bezwzględne must have,
  • pamiętaj o warstwie wizualnej, która przyczynia się do zwiększania wyświetleń,
  • skorzystaj z pomocy odpowiedniej frazy kluczowej i dostatecznej wiedzy, czego w sieci szukają użytkownicy? Bądź odpowiedzią na te poszukiwania i potrzeby, a duża liczba użytkowników zdecyduje się Cię polubić,
  • wzmacniaj zasięgi i liczbę wyświetleń angażującym contentem – niech Twój odbiorca docelowy (fan, subskrybent) będzie w samym centrum zainteresowania. Dawaj mu jakość, wartość – podaną lekko,
  • uzyskaj dużą liczbę wyświetleń filmów, dzięki duetom i reklamodawcom. YouTube daje tutaj morze możliwości na ciekawe współprace i kontakty biznesowe,
  • nie zapominaj o tagu. Każdy tag ma znaczenie, jeśli chcesz uzyskać wiele wyświetleń i aby internauci zaczęli Cię subskrybować.

Jak działa algorytm YouTube i kogo promuje? Pozycjonowanie i wyszukiwarka

Wbrew pozorom algorytm YouTube nie taki „głupi jak go malują”. Już głównym źródłem dużej ilości wyświetleń nie jest tylko wysoka pozycja i SEO. Algorytm zwraca uwagę na ruch na kanale pozyskany przez przyciągający uwagę temat i współpracę z innymi użytkownikami. Docenia interakcje i sposób w jaki  youtuber angażuje swoją społeczność.  Możesz wygenerować dużą widoczność pomysłem na siebie i swój kanał. Regularnością udostępnianych filmów na YouTube, które są zawsze dopracowane od pierwszej sekundy do tej ostatniej – zamykającej.

Przyciągaj fanów Twoich filmów – zwiększaj subskrypcję. Nie bój się tworzyć wyjątkowego wideo!

Twórz filmy z wartością – inne. Ciekawe, niebanalne i ponadprzeciętne. Po prostu takie obok, których nie można przejść obojętnie. Nigdy nie zatrzymuj się  i niech Twoim motywem przewodnim – Twoim celem stanie się budowanie mocnych i trwałych relacji ze społecznością „youtubową”. Jak przyciągać jakością filmów na YouTube? Jak dbać o swój kanał i jego odbiorców? Jak wyprzedzać trendy i szybko reagować na nie? Podpowiemy!