Facebook wciąż jest jedną z najpopularniejszych platform social media. Mimo pojawiania się na rynku „nowych graczy” Fb nie ma sobie równych. Jego mocną stroną jest bez wątpienia szerokie zastosowanie – Facebook służy nam do nawiązywania i podtrzymywania znajomości. Do szukania pracy, zdobywania informacji i poszerzania wiedzy. Służy też nierzadko do promowania działalności – tej małej i tej większej. Jak zaprosić do polubienia strony na Fb? Znajomych z naszej sieci kontaktów, ale też nowe osoby. Przedstawiamy krótką ściągę! Przeczytajcie i wprowadźcie w życie, a Wasze firmowe profile zaczną żyć.

Spis treści

Zacznijmy od początku – jak prowadzić profil, aby przekonać znajomych na Facebooku i nieznajomych do siebie?

Czym na początku warto przekonać użytkowników Facebooka? Oczywiście jakością! Jeśli nasz profil będzie dawał wartość ludzie sami zaczną go chętnie obserwować. Nie tylko obserwować, ale też polecą go swoim znajomym, którzy szukają inspirujących i ciekawych miejsc w danej dziedzinie. Zacznij od dobrego przygotowania. Ciekawe logo i przyciągające na profil zdjęcie w tle zrobi robotę. Kolorystyka grafik powinna być lekka i miła dla oka. Warto zrobić szatę graficzną w takich barwach, jakie będą pasowały też do postów, które w późniejszym czasie będziemy zamieszczali w obrębie naszej strony.

Zaplanuj harmonogram postów. Możesz wrzucać nawet dwa razy dziennie coś, ale ważne, aby naprawdę było to regularnie. Wtedy Twoje miejsce żyje, lepiej się pozycjonuje, a Twoi obserwatorzy widzą, że Tobie zależy nad odpowiednim prowadzeniu fanpage i przyciąganiu fanów.

Zaproś znajomych do polubienia Fanpage – prowadź swój page tak, aby zawojował świat social mediów!

Działasz w branży, w której dużo się dzieje? Pokaż, że jesteś na bieżąco. Daj znak, sygnał, że żadna ważna informacja branżowa nie ucieka Twojej uwadze. Dzięki temu osoby obserwujące Twój profil jeszcze bardziej będą Tobie ufały. Wzmocnisz swoją renomę w sieci i pozytywny wizerunek. Będziesz jakością samą w sobie, która będzie przyciągała bez inwestowania w płatny marketing. Bądź o krok przed konkurencją i informuj o wszelkich nowościach w przestrzeni, w której działasz. Reaguj, komentuj wszelkie zmiany w przepisach – priorytetowe kwestie. Daj też szansę na wypowiedź Twoim fanom. Wtedy wzmocnisz relację z Twoimi obserwatorami.

Polubienia strony – jak zaprosić do polubienia strony na Fb i zatrzymać wartościowym profilem?

Jakie profile cieszą się popularnością? Polubienia strony na Facebooku są możliwe, jeśli content jest ciekawy, wartościowy, a profil prowadzony z pasją i pomysłem. Osoby, z którymi dzielisz się treściami w mediach społecznościowych czują czy robisz to naprawdę szczerze i prosto z serca.  Chcesz zachęcić znajomych do polubienia strony? Zrób to w następujący sposób:

  • możesz zaprosić bezpośrednio poprzez stronę, którą zarządzasz. Wyświetla Ci się lista Twoich kontaktów i możesz zaznaczyć kogo chcesz zaprosić. Klikasz przycisk „zaproś”. Jest to delikatna i nienachalna forma zaproszenia, bo osoba otrzymuje info o zaproszeniu w powiadomieniach i może zdecydować jak chce zareagować,
  • udzielaj się w rozmowach i w komentarzach przez swój fanpage na Facebooku. Wtedy zainteresowane osoby mogą jednym kliknięciem przenieść się na Twoją stronę. Może zapoznać się z tematyką nowej strony i zdecydować, czy chce ją obserwować,
  • stwórz wydarzenie na Facebooku i… zacznij je promować. Najpierw zaproś znajomych na wydarzenie, a potem możesz podawać informację dalej. Możesz zapraszać wybrane osoby lub też zaprosić wszystkich znajomych,
  • poznając nową osobę i widząc, że jest ona zainteresowana rozmową z nami / treściami, jakie przekazujemy warto zaprosić ją do polubienia naszej strony i obserwowania profilu. Jeśli nowemu znajomemu Twój profil przypadnie do gustu bardzo możliwe, że sam zdecyduje się rozesłać informację  o Twoim miejscu w sieci. Co za tym idzie jednocześnie wzmocni Twój marketing. Więcej osób będzie miało okazję dowiedzieć się o istnieniu Twojej działalności.

„Daj się polubić” – jak zapraszać jakością? Przyciągać na fanpage?

Udało Ci się zaprosić znajomych do polubienia strony? Twój fanpage na Fb  zaczyna żyć. Ale liczba fanów to wciąż mniej niż 100, a Ty chcesz „dobić” do magicznego 1000? Zacznij wyszukiwać grupy, miejsca, gdzie mogą udzielać się potencjalne osoby zainteresowane Twoją działalnością. Pokaż, że dajesz coś wyjątkowego, a Twój profil stanie się prestiżowy. Odwiedź grupy branżowe, angażuj się w rozmowę. Jeśli dana społeczność pozna Cię z dobrej strony, jako eksperta możesz delikatnie publikować informację o swoim miejscu w sieci i wysyłać zaproszenia. Tak z pewnością zaczniesz zwiększać zasięgi.

Zapraszasz znajomych do polubienia Twojej strony – pokaż im, że warto kliknąć „like”!

Chcesz wiedzieć jak z pomysłem wykorzystywać opcję zaproś do polubienia strony? Jak z sukcesem prowadzić Fanpage bez promowania płatną reklamą? A może wręcz przeciwnie, chcesz poradzić się, jak ustawić kampanie do Twoich postów i jak właściwie wykorzystać magiczny przycisk „promuj post”. Skontaktuj się z Polubimy.pl.  Wiemy jak prowadzić profile społecznościowe, aby zyskiwały nie mniej niż 100 tys. fanów. Jak zautomatyzować działania – oszczędzając czas na realizację zleceń lub budowanie trwałych relacji ze swoją społecznością.