Trudno dzisiaj wyobrazić sobie firmy bez promocji w social media. Media społecznościowe to doskonałe miejsce realizowania harmonogramu / planu marketingowego. Jednym z najpopularniejszych social media jest Facebook. Szefowie i menedżerowie firm mają na tej platformie praktycznie nieograniczone możliwości promocji i reklamy swojego biznesu. Jednym z najważniejszych kwestii podczas promowania firmy i budowania społeczności wokół swojej działalności jest spójne, ciekawe, intrygujące prowadzenie profilu firmowego. Jak zatem prowadzić profil firmowy, aby pod każdym postem otrzymywał pozytywne komentarze? Jak pozyskiwać polubienia samych postów, ale również i wspomnianych wyżej komentarzy? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Spis treści

Komentarz na Facebook – co sprawia, że komentarz zyskuje lajk?

Czym charakteryzuje się post, który zyskuje popularność i dużą liczbę udostępnień? Jest to przede wszystkim post, który nawiązuje swoją treścią i grafiką do potrzeb odbiorcy. Jest odpowiedzią na nurtujące pytania obserwatora profilu lub też daje konkretną wartość. Jest ważnym nośnikiem informacji. Taki post, który wpisuje się idealnie w potrzeby i oczekiwania fanów jest bardzo chętnie komentowany, a co za tym idzie zasięgi posta zwiększają się. Zasięg to tutaj słowo klucz. Każdy komentarz pod postem, to sposób na zwiększenie zasięgu i widoczności posta. Chcąc jeszcze mocniej, jeszcze bardziej docierać do nowych odbiorców, internautów, którzy mogą być zainteresowani naszą działalnością powinniśmy oferować takie treści, które sprawią że nawet komentarze pod postem będą otrzymywały lajka. Jakie komentarze pod postem otrzymują polubienia?

  • Merytoryczne i rzeczowe. Takie, które niosą ze sobą wartość. Ich autor wykazuje się wiedzą, kompetencją, pisze w sposób kulturalny i przede wszystkim jest nośnikiem ciekawych informacji.
  • Komentarze pełne luzu i dystansu. W dzisiejszym świecie brakuje nam powodów do radości i uśmiechu. Z każdej strony otrzymujemy smutne informację. Dzisiejsze czasy są pełne niepokoju. Dlatego też bardzo sobie cenimy osoby, które potrafią nas rozbawić. Nawet jeśli są to osoby, z którymi stykamy się jedynie w przestrzeni internetowej.

Jak zdobyć lajki pod komentarzem na Facebooku?

Przejdźmy do konkretów. Jak zatem zdobyć lajki pod postami?

  • zachęcaj społeczność twojego profilu do interakcji w obrębie posta. Do rozmowy, merytorycznej, rozwojowej. Twoi fani chcąc wypowiedzieć się w dyskusji będą mieli ochotę przyjrzeć się wcześniejszym opiniom, komentarzom, a stąd już tylko malutki krok do kliknięcia „lubię to”,
  • zmotywuj obserwujących profil tak, aby dawali lajki pod komentarzami, z którymi się zgadzają – które są zgodne z ich opiniami o przekonaniami,
  • zorganizuj konkurs – wygeneruj ruch na fanpage’u,
  • publikuj posty, które tak zainspirują /rozbawią /zaangażują, że użytkownicy internetu sami poczują potrzebę kliknięcia like.

Jak działają lajki na Facebook?

Masz konto na Facebooku? Chcesz, aby z Twojej usługi skorzystało jak najwięcej osób? Serwis Facebook to znakomity nośnik reklamy. Sprawiaj, że Twój fanpage zyska popularność, a lajki do komentarza / komentarzy będą same wpadać. Wystarczy, że Twoje posty pobudzą do interakcji, zmotywują do udzielania się w dyskusji. Wysoka jakość komentarzy sprawi, że duża ilość osób zacznie obserwować content w samym poście, jak i komentarze. Przy tych najlepszych automatycznie kliknie like pod komentarzem.

Jak prowadzić profil na Facebooku?

Duża ilość komentarzy, lajków do komentarzy na fb, to znak, że dana strona żyje i ma się dobrze. Jest nośnikiem wartościowego contentu, wartościowej treści. Zarówno tej tekstowej, jak i graficznej. Zwiększaj liczbę lajków, wyróżniaj się jakością na tle konkurencji. Niech Twój profil na Facebooku tętni życiem…

Twój fanpage może być pełny życia. My chętnie pomożemy. Przeanalizujemy Twoją stronę, sprawimy, że nabierze ona kolorów. Będziemy prowadzić intrygujące rozmowy.