Social media rośnie w siłę. Firmy wykorzystują media społecznościowe do budowania pozytywnego wizerunku w sieci, budowania relacji z klientami. Dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki na socialach? Chcesz, aby o Twojej działalności dowiedział się świat> Podpowiadamy, jak szybko zdobyć lajki na Facebooku?

Spis treści

Polubienia strony na Facebooku – jakie mają znaczenie?

Marketing w mediach społecznościowych ma wielką moc. Wielką moc ma również marketing rekomendacji. Konsumenci chętnie sięgają po usługi, produkty już przez kogoś wcześniej sprawdzone. Duża liczba polubień fanpage’a czy też poszczególnych postów to:

  • znak, sygnał dla użytkownika Facebooka, że marka, której profil przegląda cieszy się zaufaniem – ma dużą społeczność stałych klientów,
  • wzmocnienie pozytywnego wizerunku marki – przedsiębiorca jako ekspert w danej dziedzinie,
  • wzmocnienie zasięgów posta, a co za tym idzie i samego profilu.

Jak zdobyć fanów na Facebooku?

Chcesz mieć nowych fanów? Budować społeczność wokół swojej marki i contentu, który tworzysz? Zapraszaj różne osoby, które mogą być zainteresowane Twoją osobą. Masz już obserwujących Twój profil / fanów strony. Pokazuj swoją ofertę z jak najlepszej strony, ale też dawaj wartość, której odbiorca potrzebują – taką, którą będzie lajkować. Każdy komentarz fana Twojej strony, każdy jego ruch, reakcja na content. Poszerza on zasięg Twojej strony. Twój post widzą jego znajomi i potem być może następne osoby. Informacja o Tobie idzie w świat. Dlatego też zarządzaj fanpage tak, aby Twoi fani chcieli się angażować, komentować. Aby reklamowali Twoje miejsce jako godne uwagi, publikowali na swoich prywatnych profilach odnośnik do Twojej strony i zdecydowali się na zaproszenie znajomych do polubienia twojej marki. Taki świadomy kontrahent to najlepsza reklama na Facebooku – bez inwestycji w kosztowną kampanię.

Jak znaleźć fanów, którzy będą lajkować i komentować?

Jak pozyskiwać nowych obserwatorów Twojego serwisu na Fb?

  • zdecyduj się na zaproszenie znajomych – opublikuj informacje, post reklamowy o wojej stronie na Facebooku wszędzie, gdzie się da,
  • udzielaj się w sieci firmowym profilem. Postaraj się lajkować jak najwięcej z profilu, który chcesz wypromować. Na grupach, w komentarzach znajomych, w wydarzeniach na Facebooku. Mówiąc krótko: bądź obecny w sieci jako firma.

Dlaczego polubienia strony są ważne?

  • Zapraszanie znajomych nie wystarczyło i wciąż chcesz zdobyć polubienia osób zainteresowanych Twoją branżą? Zdobyć polubienia na Facebooku? Musisz jednak skupić się na realizowaniu formowych zleceń. Reklamę zostaw nam. Ocieplimy wizerunek Twojej marki prowadząc ciekawa interakcję z fanami /klientami Twojego biznesu.