Instagram jest coraz popularniejszym portalem społecznościowym. Zyskuje on coraz większy rozgłos, a niektóre korzystające z niego osoby stają się rozpoznawalne. W aplikacji, dodawać można zdjęcia. Profil może być firmowy lub prywatny, a całość może być utrzymana w jednym stylu. Najczęściej wybijają się osoby, które publikują treści spójne i w jednym temacie. Dzięki byciu specjalistą w swojej dziedzinie, zyskują rzesze fanów, którzy doceniają i korzystają z ich wiedzy. Promocja na instagramie jest bardzo ważna. To właśnie te działania przybliżają do sukcesu, jakim jest niewątpliwie popularność.

Spis treści

Popularność na Instagramie

Zdobycie popularności i rozgłosu na instagramie, wcale nie jest takie proste. Założenie konta to wykonanie kilku kroków, które są dobrze znane z innych portali, jednak to zdobywanie popularności i nowych obserwujących, zajmuje zdecydowanie więcej czasu. Warto wspomnieć, że instagram jest portalem najbardziej uniwersalnym. TikTok zrzesza młodzież, a Facebook staje się powoli przeżytkiem. To właśnie tej uniwersalności Instagram zawdzięcza swoją popularność wśród różnych grup wiekowych.

Duża liczba obserwujących i lajków na Twoim profilu, może stać się pierwszym krokiem do zarobku. Wiele firm, właśnie na Instagramie szuka użytkowników do współpracy. Stając się twarzą znanych marek, zyskujesz jeszcze większy rozgłos i rozpoznawalność.

Jak zacząć promowanie na instagramie?

Zakładając konto, dobrze jest mieć na nie pomysł. Dokładniej mówiąc warto byś się zastanowił jakiego rodzaju treści chcesz publikować. Jeśli masz swoje pasje, jesteś w czymś dobry, to nic nie stoi na przeszkodzie tego wykorzystać właśnie w celu zyskania popularności.

Oczywiście Twoje konto, może być także prowadzone w inny sposób. Spójności mogą nadawać mu zdjęcia np. wszystkie są czarno – białe, przedstawiają portrety, zwierzęta ect. Warto jednak pamiętać, że chaos raczej nie zostanie dobrze odebrany.

Followersi na ig zwracają także uwagę na Twoją kreatywność. Nie wystarczy dodać zdjęcia i dobrać hashtagi. Ważne jest także, aby opis zdjęcia był ciekawy, może przedstawiać jakąś historię, może mieć morał. Kiedy któreś z dodanych przez Ciebie zdjęć kogoś zaintryguje, to zapewne wejdzie w szczegóły Twojego profilu. Warto więc, aby był w pełni uzupełniony, ciekawy i chwytliwy. Dzięki temu użytkownicy, będą mogli poznać o Tobie więcej informacji oraz chętniej Cię zaobserwują.

Szukanie nowych obserwujących bywa czasochłonne. Jest to więc dużym utrudnieniem dla osób, które prowadzą swoje firmowe profile. Spędzanie wielu godzin z aplikacją poprzez dodawanie nowych postów, odpowiadanie na pytania, w dłuższej perspektywie nie sprawia przyjemności i może być irytujące. Jeśli więc chcesz szybko wypromować swój profil na Instagramie, zgłoś się do nas. Polubimy.pl to wybór, dzięki któremu promocja instagrama staje się prosta, szybka i przynosi zamierzone efekty.

Jak dobrze prowadzić profil na instagramie?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, co robić, by zasięg postów nie spadał, a zainteresowanie profilem stale rosło. My znamy już odpowiedź i na jej podstawie, przygotowaliśmy zestaw rad, które wykorzystane, mogą przynieść pożądany efekt w prowadzeniu profilu na Instagramie.

 1. Przedstaw się. W swoim BIO poinformuj czym się zajmujesz, jakie są Twoje pasje i o czym chcesz prowadzić profil. Napisanie kilku zdań o sobie sprawi, że użytkownicy Instagrama, którzy lubią podobną tematykę, chętniej Cię zaobserwują.
 2. Staraj się o regularne publikacje. Mogą być to dwa dni w tygodniu, a może być to codziennie. Nie przesadzaj jednak z ilością treści, ponieważ może być to męczące. Poza tym udostępniając kilka zdjęć w kilku postach zmniejszasz szansę, że te najwcześniej udostępnione zyskają satysfakcjonującą liczbę wyświetleń.
 3. Odpowiednio dobieraj hashtagi. Dobrze dobrane tagi, skutecznie wprowadzają użytkowników Instagrama na treści, które udostępniasz. Warto również wiedzieć, że algorytmy Instagrama promują treści, które są zgodne z dołączonymi hashtagami.
 4. Nie udawaj. Wypowiedzi czy poglądy, które przedstawiasz powinny być autentyczne. W ten sposób unikniesz rozczarowania ze strony Twoich widzów. Podobnie lokalizacja – warto, by była prawdziwa.
 5. Bądź aktywny. Wypowiadaj się na forach oraz buduj sieć ze swoimi obserwatorami. Prowadź lajwy, konkursy i angażuj swoich obserwujących. Warto także, abyś odpowiadał na zadane pytania i udzielał się pod zdjęciami innych.
 6. Publikuj zdjęcia i filmy dobrej jakości. Dzięki temu unikniesz wypowiedzi, które mogłyby Cię z tego powodu irytować. Staraj się umieszczać w kadrze wszystko to, co jest istotne i chcesz, aby na tym skupili się Twoi obserwujący.
 7. Edytuj zdjęcia. Korzystaj z ciekawych aplikacji, które w łatwy sposób pozwalają na edycję zdjęcia. Możesz dodać detale, napisy, ramki czy poprawić wygląd. Pamiętaj jednak, aby nie retuszować zbytnio swojej twarzy! Osobiste spotkanie z Twoimi obserwatorami mogłoby przynieść nie lada zaskoczenie.
 8. Jeśli zajmujesz się promowaniem swojego biznesu czy marki pamiętaj, aby udostępniane materiały były oryginalne i przyciągające uwagę. Kopiowane materiały nie tylko mogą przysporzyć Ci problemów, ale także nie przyniosą efektów sprzedażowych.
 9. Oznaczaj innych użytkowników instagrama.

Dlaczego warto prowadzić i wypromować profil na instagramie?

Instagram to platforma, która łączy ludzi. Ciekawe zainteresowania, zdrowy styl życia, trening, to wszystko może stać się nowymi inspiracjami dla wielu ludzi. Prowadzenie profilu na Instagramie pozwala na obserwację i dołączenie do grona osób, które chętnie dzielą się swoim życiem i pracą!

Prowadzenie profilu, to także szereg korzyści dla firmy. Ta platforma społecznościowa stale się rozwija, także jeśli chodzi o prowadzenie sklepów czy oferowanie usług. Istnieje możliwość wykupienia reklamy, która po odpowiednim ustawieniu, dotrze do grupy odbiorców, która Cię interesuje. Jeśli więc uda Ci się wypromować profil Twojej firmy w serwisie, możesz zyskać wielu nowych klientów.

Wypromowanie Instagrama jest bardzo istotne. Dzięki dużej liczbie polubień, obserwatorów czy dyskusji pod postami Twój insta, może pojawiać się w proponowanych. Zwiększa to szanse na jeszcze większe poszerzenie grona odbiorców i klientów.

Promowanie przez kupowanie

Dobrą i ciekawą alternatywą dla zdobywania obserwacji, może okazać się korzystanie ze sklepu z lajkami. Takie rozwiązanie ma wiele zalet:

 • Bezpieczeństwo – kupowanie obserwacji czy lajków, które bezpośrednio przyczyniają się do promocji konta, jest bezpieczne. Na polubimy.pl jedyne co jest potrzebne do wykonania działań jest link do zdjęcia/profilu na którym mają pojawić się polubienia. Wystarczy, że go skopiujesz i wkleisz w odpowiednie pole na stronie polubimy.pl.
 • Szybkość – korzystanie ze sklepu z lajkami pozwala w kilka chwil zwiększyć liczbę lajków. W przypadku prowadzenia konta bez pomocy – ten proces może się wydłużyć nawet do kilku miesięcy.
 • Polskie lajki – dzięki zakupom w polubimy.pl masz pewność, że wszystkie działania zostaną wykonane przez polaków z ich realnych kont. Każde z nich posiada zdjęcie profilowe i nie jest tworzone na potrzeby wykonania działań promocyjnych.
 • Działania rozłożone w czasie – wszystkie podejmowane działania promocyjne są rozłożone w czasie. Dzięki temu są wiarygodne i nie wzbudzają żadnych podejrzeń.

Podsumowanie

Prowadzenie instagrama jest bardzo dobrą promocją siebie czy swojej marki. Chcąc stać się popularnym lub zwiększyć swoje zarobki możesz skorzystać z naszych rad. Stosując je, masz szansę jeszcze lepiej prowadzić swój profil i odnieść sukces, o którym marzysz.

Ciekawą alternatywą dla wielomiesięcznych wysiłków jest skorzystanie ze sklepu z lajkami. Jest to niedroga promocja instagrama, która zaczyna odnosić efekty już w kilka chwil po zakupie. Ponadto jest to bezpieczna forma wypromowania insta, z której korzysta wiele znanych osób i marek.

Duża liczba obserwujących to także szansa dla ciebie na dodatkowy zarobek. Jeśli pod Twoimi zdjęciami, które będziesz regularnie dodawał będą pojawiać się lajki, a profil będzie obserwowany przez nowych użytkowników, masz szansę, że odezwą się do Ciebie znane marki z propozycją współpracy, jako influencer.