YouTube cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, ponieważ w coraz większym pośpiechu bardzo cenimy sobie przekaz wideo.  Nie chcemy tracić czasu na czytanie informacji w sieci, czy też długich artykułów. Przekaz video jest szybki i wizualny, a nie da się ukryć że w większości jesteśmy wzrokowcami.  Dlatego też YouTube jest teraz medium, z którego bardzo chętnie korzystamy. Jak zatem prowadzić YouTube, aby na nim zacząć zarabiać i aby były to naprawdę spore kwoty?

Spis treści

Jak zarabiać na YouTube? Chcesz zarabiać na YouTube? Znajdź swoją pasję!

Przede wszystkim w pierwszej kolejności, musimy sami przed sobą odpowiedzieć sobie na pytanie, o czym chcemy mówić na YouTube? Z jakim przekazem chcemy wyjść do odbiorcy, a potem realizować pomysł na swój kanał. Ważne jest również, aby nie wrzucać materiałów filmowych  w różnych odstępach czasowych.  Zanim zabierzesz się za publikowanie treści, video na swoim kanale stwórz profesjonalny harmonogram, gdzie zanotujesz konkretne daty publikacji swoich materiałów, a także tematykę  każdej kolejnej audycji.  To nie tylko pozwoli zachować tobie porządek w twojej działalności, ale również sprawi że będziesz miał poczucie spójności,  a zauważysz sam, że również i Twoi obserwatorzy taką spójność docenią. Warto otworzyć filmy w blokach tematycznych, gdzie jeden film wynika z drugiego i jest jego konsekwencją. Nagrywaj tak filmy, aby twój widz był ciekawy następnego odcinka i tego, co w nim będzie zawarte.

Kto najczęściej zarabia na YouTube?

Czy na kanale YouTube mogą zarobić tylko znani celebryci?  Nie!  Każdy ma szansę zarabiać na swoim kanale youtubowym.  Trzeba jednak w rozwój takiego kanału włożyć mnóstwo pracy.  W początkowej fazie działalności zarobki sięgają do 1000 zł.  Nie jest to może jakaś imponująca kwota, ale wiadomo że na początek całkiem fajnie i można traktować to jako formę dodatkowego zarobku, pasji którą cały czas się rozwija.  Z czasem wysokość zarobków na YouTube wzrasta.  Najlepsi  potrafią wyciągnąć comiesięczną  pensje do kilkunastu tysięcy złotych.

Sposoby zarabiania na YT, a szczerość przekazu!

Jeśli będziemy w tym, co robimy szczerzy i autentyczni wobec odbiorców,  szybko zostanie to nie tylko zauważone, ale również docenione. W natłoku nieistotnych informacji, które zalewają internet coraz częściej poszukujemy wartości. Kanał na YouTube który sprawi, że będziemy mogli oderwać się od smutków dnia codziennego, codziennych obowiązków. Chociaż na moment się zresetować. Myśląc o zarabianiu na YouTube na poważnie warto zastanowić się nad programem partnerskim.  Jak w ramach takiego programu można pozyskiwać fundusze?

  • przychody z reklam wyświetlanych na twoim kanale podczas emisji filmów. Warto nawiązać stałą współpracę z firmami, które będą zainteresowane tematyką, którą reprezentujesz i o której mówisz w obrębie swojego youtubowego kanału. Jeśli znajdziecie wspólny język możesz podpisać korzystną umowę na płatną reklamę nie tylko na kilka miesięcy, ale może nawet na kilka lat,
  • masz już wyrobioną nieco markę i lojalnych subskrybentów? Zaproś ich do wspierania kanału. Jeśli każdy Twój odbiorca, widz Twoich materiałów płaciłby co miesiąc nawet drobną kwotę za dostęp do Twojej twórczości –  z pozoru z małych wpłat może się zrobić większa kwota. Taką kwotę możesz przeznaczyć między innymi na rozwój swojego kanału i ciekawe projekty,
  • fani znają Twoją markę? Doskonale! Możesz zaproponować im zakupy w twoim sklepie na YouTube,
  • super czad i super naklejki –  najwierniejsi fani chętnie zapłacą za możliwość wyświetlania ich reklamy podczas Twoich transmisji na żywo. Podobna sytuacja dotyczy również komentarzy.  Coraz większa liczba osób bardzo chętnie zapłaci za możliwość wyróżnienia swojego komentarza w obrębie Twojego profilu,
  • przychody z reklam YouTube Premium –  to typowe rozwiązanie, kiedy zbierasz profity za liczbę kliknięć oraz za długość wyświetlania twoich materiałów,

Wszystko ładnie pięknie, ale czy biorąc pod uwagę wszystkie te możliwe formy zarobku nasz kanał wciąż może być szczery i autentyczny? Oczywiście, że tak. Wszystko zależy od tego w jakiej branży się poruszamy i o czym mówimy. Nie musimy nawiązywać współpracy z każdym przedsiębiorcą, który będzie chciał się u nas reklamować. Możemy tylko wyświetlać reklamy firm, których misja i codzienna działalność jest nam bliska i w której widzimy prawdziwą wartość. To samo dotyczy grupy odbiorców naszego kanału. Jeśli zajmujemy się tematyczną niszą logiczne staje się, że naszymi odbiorcami będą wybrane osoby.

Youtuber i jego zarobki! Buduj silną markę!

Warto zacząć promocję swojego biznesu na portalu YouTube. Jeśli podejdziemy do tematu z odpowiednim zaangażowaniem rezultaty będą szybko widoczne. W postaci sporej liczby wyświetleń, subskrybentów, a z czasem też profitów finansowych. Będąc rozpoznawalnym twórcą mamy też automatyczną szansę mieć realne zyski z programu partnerskiego YouTube.

Chcesz porozmawiać o prowadzeniu ciekawego kanału na YouTube? Służymy poradą. Zachęcamy do kontaktu z nami.