Zmieniają się trendy, wciąż pojawiają się też nowe narzędzia marketingowe, które pomagają w promocji biznesu i pozycjonowaniu  marki w sieci. Jedno pozostaje niezmienne. Media społecznościowe nieustannie grają „pierwsze skrzypce” w dotarciu do odpowiedniej grupy docelowej. Jak wykorzystać potencjał Instagrama, aby przyciągnąć obserwujących? Przeczytaj i wprowadź w życie!

Spis treści

Instagram -jak zdobyć zaufanie followersów? Zobacz, jak robią to inni użytkownicy Insta?

Jeśli stawiasz pierwsze kroki w świecie Instagrama nie bój się szukać inspiracji poprzez podpatrywanie, jak robią to inni. Marki z odpowiednią strategią marketingową cieszą się dużą widocznością, a liczba obserwujących naprawdę robi wrażenie. Przeglądaj Insta. Niech to będzie motywacja do rozwoju swojego kanału, swojego miejsca w sieci. Jeśli dopiero zaczynasz promocję na Instagramie i chcesz, aby Twój kanał zobaczył świat – mamy jedną, ale bardzo konkretną radę. Bądź obecny! Bierz udział w dyskusjach pod postami, które Ciebie interesują lub które z perspektywy biznesu, który prowadzisz  mogą okazać się ważne. Bierz udział w dyskusjach z pozycji firmowego kanału. To dobry sposób, aby użytkownicy Instagrama zaczęli kojarzyć Twoją markę.

Konto na Instagramie – o co zadbać? Co wrzucać na profil, aby mieć nowych obserwujących?

Profil na Instagramie, aby zaczął przynosić jakiekolwiek zyski lub cieszył się popularnością musi przede wszystkim żyć. Wrzucaj posty regularnie. To podstawowa zasada. Niech to będzie nawet dwa razy w tygodniu, ale… zawsze! Każdy post generuje ruch. Pamiętaj o tematycznych hashtagach. Odbiorca. Użytkownik social media ma wtedy szansę odnaleźć Cię po konkretnym haśle. Zanim zaplanujesz każdy kolejny tydzień, miesiąc warto sprawdzić, o czym warto mówić. Jakie tematy mogą wzbudzić zainteresowanie i co za tym idzie zwiększyć widoczność Twojego profilu. Będąc na bieżąco w swojej dziedzinie znajdziesz grono fanów profilu i zyskasz zaufanie.

Przyciągnij obserwujących na Instagramie – zainspiruj społeczność swoją historią

Chcesz przyciągnąć na swój profil? Warto skorzystać z metody coraz bardziej popularnego storytellingu. Opowiadaj historię, która jest ciekawa, spójna, wiarygodna i autentyczna. Tylko tutaj w odróżnieniu do Facebooka, czy Linkedina zdobywasz nowych followersów i mówisz do nich głównie contentem video i odpowiednio dobraną grafiką. Przy czym każdy Twój post, content, każda grafika wrzucona na Insta, każde stories powinno naturalnie wynikać z wcześniejszych treści – nawiązywać do nich… Inspiruj, daj szansę obserwatorom się zastanawiać.  Publikuj treści pod, którymi będą chcieli się angażować w rozmowę i komentować.

Kiedy każdy followers na Instagramie jest ważny. Podpowiemy, co publikować, aby zdobywać zaufanie i zwiększać zasięgi

Interakcja z obserwatorami Instagrama jest ważna. To istotne ogniwo, które wzmacnia marketing Twojego biznesu. Chcesz prowadzić profil na Instagramie, który dużo osób będzie postanowi polubić i zacznie śledzić? Porozmawiajmy o Twoim miejscu w sieci. Pokaż nam swoje sociale, a my podpowiemy, jak wybić się na Instagramie i gdzie szukać inspiracji do postów.