Instagram staje się coraz bardziej popularny w różnych grupach wiekowych. Korzystają z niego firmy, influencerzy i osoby prywatne. Choć wykorzystywany jest do różnych celów, a zakładane profile dotyczą różnych tematów, portal zaczyna powoli wypierać Facebooka. Wszystko za sprawą bardzo dynamicznego rozwoju i dodawania wielu różnych ciekawych funkcji. Umiejętność korzystania z Instagrama oraz znajomość narzędzi i funkcji przynosi wiele korzyści. Najistotniejszą z nich jest bezsprzecznie popularność. Z tego artykułu dowiesz się co robić, aby stać się popularnym na instagramie.

Spis treści

Do czego służy Instagram?

Instagram to jeden z wielu social mediów. Większość osób korzysta z niego w wersji mobilnej – aplikacji. Sam portal pozwala na dodawanie zdjęć wraz z opisem, wysyłanie prywatnych wiadomości, lajkowanie komentowanie oraz dodawanie Insta story. Na Instagramie znajdziemy profile gwiazd, marek, firm czy influencerów. Jednym słowem, każdy kto chce może założyć sobie profil na tym portalu.

Instagram, podobnie jak Facebook to miejsce w którym ludzie dzielą się swoim życiem: osiągnięciami, czasem problemami, zwycięstwami i przemyśleniami. Jest to także aplikacja, dzięki której można porozmawiać z gwiazdami czy skontaktować się z firmą. Kluczowym elementem są obserwacje – dzięki nim możesz stać się rozpoznawalny. Sam także posiadasz opcję zaobserwowania kogoś. Po kliknięciu w przycisk “obserwuj”, posty dodawane przez danego użytkownika zaczną się wyświetlać na Twojej stronie głównej. Dzięki temu nie pominiesz żadnej nowej informacji.

Dziś coraz więcej osób rozważa zarobkową obecność w social mediach. Tworzenie filmów czy promocja różnych marek to jeden z wielu elementów, dzięki którym sławne osoby mogą się utrzymać. Oczywiście do podjęcia współpracy z firmami najczęściej potrzeba mieć już pewne grono obserwujących. Jest to istotne, aby Twoja reklama i treść promocyjna dotarła do jak największej liczby odbiorców.

Jak zdobywać popularność?

Instagram czy Facebook to portale na których wiele osób poznało smak sławy. Umiejętne prowadzenie profilu na social mediach może sprawić, że staniesz się jednym z influencerów. Wiele współczesnych trendów oraz zachowań młodzieży i dzieci, jest wyznaczane przez ich wpływ. Styl ubierania, a nawet niektóre opinie nastolatków często okazują się zbieżne z tymi, które prezentuje ulubiony influencer.

Influencerzy to osoby, których zarobki pozwalają na bardzo wystawne życie. Nic więc dziwnego, że bardzo wiele nastolatek chce zacząć swoją przygodę z social mediami. Podróżowanie, otrzymywanie za darmo drogich i markowych ubrań, testowanie ciekawej i nowoczesnej elektroniki, to tylko niektóre plusy z popularności. Oczywiście świat Internetu i show biznesu jest trudny i wymaga bardzo dużej odporności psychicznej i rozwagi, by w chwilach trudności czy załamania nie popaść w problemy.

Choć obserwowanie pracy influencera może nasuwać wniosek, że jest to praca idealna, to sięgając do głębszej analizy należy pamiętać że wciąż jest to praca. Oznacza to ni mniej ni więcej, że posty reklamowe czy promocyjne zależne są od marki. Nie można dodać sobie postu z własną treścią. bardzo często zanim zostanie on zaakceptowany jest sprawdzany przez kilka, a nawet kilkanaście osób. Dodatkowo wstawiane zdjęcie musi dokładnie odpowiadać wytycznym. Czasem bywa też tak, że zdjęć trzeba wykonać kilkanaście, nim zostaną zaakceptowane przez firmę. Dodatkowo bardzo istotne mogą okazać się zasięgi postów. Niektóre marki wypłacają wynagrodzenie zależne od ilości wyświetleń lub kliknięć w link i zakupu za poleceniem Influencera. Znaleźć pracę w social media bez doświadczenia możesz na Jooble.