Marketing internetowy jest w fazie nieustannego rozkwitu. Firmy z całego kraju poszukują sposobów na pozyskanie gorących leadów, zwiększenie współczynnika sprzedaży, nawiązywania trwałych relacji biznesowych. Coraz większe znaczenie w marketingu online ma video marketing. Duża część przedsiębiorstw stawia właśnie na ten kanał komunikacji z odbiorcami, fanami portalu. Nic w tym dziwnego – w marketingu video tkwi niesamowity potencjał. Jak zatem mając kanał firmowy na Youtube zwiększyć liczbę wyświetleń, polubień filmów i subskrypcji?

Spis treści

Marketing video. Bądź twórcą dającym jakość

Content marketing, treści, wreszcie sam film ma znaczenie. Ważne jednak, aby dawać na swoim kanale wartość. O czym należy pamiętać prowadząc kanał na Youtube?

  • twórz harmonogram filmów, niech Twój przekaz będzie spójny,
  • odpowiadaj na trendy, bądź jednocześnie odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania twoich widzów – dawaj wartość, której internauta szuka,
  • postaw na jakość filmów – opowiadaj historią, której chce się słuchać,
  • zapraszaj gości – współpracuj z blogerami. Dawaj widzom sygnał, że jesteś częścią branży a nie tylko przedsiębiorcą, który tworzy w pogoni za lajkami,
  • miej pomysł na prowadzenie kanału, którego inni wcześniej nie mieli. Bądź kreatywny. Zaskakuj i inspiruj! Gwarantujemy – Twoje zaangażowanie szybko się zwróci.

Kanał Youtube. Co zrobić, aby Twój kanał wyświetlało więcej osób?

Masz już kanał na Youtube. Chcesz generować jak największy współczynnik oglądalności? Budować zaufaną społeczność wokół twojej wartościowej playlisty? Bądź youtuberem, który wie co robi i wie co chce osiągnąć. Korzystaj z możliwości, które pomogą w pozyskiwaniu naprawdę wyśmienitych statystyk. Miej dobry plan marketingowy. Twój film musi polubić nie tylko użytkownik, ale też algorytm Googla. Wyszukiwarka musi Cię pokochać! Dlatego dawaj jakoś w samym filmie. Nie zapominaj też o słowach kluczowych, tagach – ciekawym i intrygującym opisie. Używaj długich ogonów, synonimów związanych z przestrzenią, o której mówisz. Cel stworzyć film i opis, aby internauta chciał posłuchać, skorzystać z porad i jeszcze, aby zechciał udostępnić to dalej. Zanim opublikujesz swój materiał /swój film możesz podpatrzeć / dowiedzieć się, co publikują w social media i jak zwiększają swoje zasięgi inni. To może być cenna lekcja, która pomoże Ci osiągnąć sukces.

Jak zwiększyć liczbę wyświetleń kanału na Youtube?

Rok 2021 już należał do platformy Youtube. Tempo życia sprawiło, że przesiedliśmy się ze słowa pisanego na formę wideo. Wielu blogerów znalazło swoją pasję i zaczęło publikować regularnie swoje materiały na Youtube. Co jeszcze oprócz wspomnianych wyżej kwestii pomaga zwiększyć zasięgi, liczbę wyświetleń i subskrybentów, uwieść algorytm Youtube? Oczywiście słowa kluczowe i tagi. Dobra optymalizacja treści Youtube podniesie klikalność /współczynnik klikalności i sprawi, że Twoje filmy na youtube / treści wideo będą się cieszyły ogromną popularnością. Tag, tag i jeszcze raz tag. Nawiązuj do treści w filmie, przez skojarzenia, nawiązywania, długi ogon. Takie praktyki to jeden ze sposobów na zwiększenie popularności kanału, a co za tym idzie współczynnika klikalności, prowadzi do zwiększenia wyświetleń / zwiększenia oglądalności.

Postaw na SEO i pozycjonowanie…

Chcesz być wysoko w wynikach wyszukiwania? Postaw na SEO i pozycjonowanie:

  • czerp pełnymi garściami z tematów na, które jest teraz zapotrzebowanie,
  • ustawiaj wyświetlenia miniatur, twórz opis filmu zgodny z zasadami SEO,
  • linków do innych stron /innych swoich kanałów w mediach społecznościowych, bloga, strony internetowej,
  • sugeruj się tym, jak robią to twórcy kanałów, twórcy treści, którzy są w top 10,
  • treści na youtube linkuj na swoich profilach – to szansa na zwiększenie bazy subskrybentów, większej liczby polubień i subskrypcji, wyższe pozycje w Google, które możesz analizować w Google Analytics,

Możesz odnieść sukces, jeśli Twoje materiały są wspomnianą wyżej odpowiedzią na potrzeby internautów – np. dostarczają kluczowych instrukcji używania nowych aplikacji, programów itd. Dzisiejszy użytkownik siedzi wchodząc na Youtube szuka rozrywki lub chce uzyskać więcej informacji na dany temat. Dając mu to zwiększysz popularność filmów.

Co jeszcze może pomóc w zwiększeniu liczby wyświetleń?

Sposobem na dotarcie do nowych subskrybentów, obserwujących twój kanał jest zamieszczanie linków na grupach facebookowych. Możesz też zamieszczać filmy z Youtube – wysyłając newslettery do klientów /obserwatorów twojego kanału. Zamieszczanie filmów w e – mailu pozwoli ci rozwijać swój kanał i zapewni wysoką liczbę wyświetleń / kolejnych wyświetleń, które pomogą budować twój sukces!