Stosunkowo od niedawna istnieje możliwość sprzedaży swoich produktów na Facebooku. Bardzo dobrą i korzystną opcją dla przedsiębiorców jest także możliwość połączenia go ze swoim sklepem internetowym. Jak założyć sklep na Facebooku, czy warto, oraz jak połączyć Facebooka ze sklepem na stronie internetowej? Odpowiedzi na te pytanie poznasz po przeczytaniu naszego artykułu!

Kto może mieć sklep na Facebooku?

Prowadzenie sklepu na Facebooku niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim jest to rozszerzenie działalności handlowej. Aby sprzedawać swoje produkty na Facebooku wystarczy wcześniej założyć fanpage. Większość przedsiębiorców przecież wie, że kampanie reklamowe oraz profile firmowe są bardzo dobrą możliwością promowania swoich usług czy produktów oraz pozwalają na dotarcie do użytkownika-klienta.

Sklep na Facebooku może mieć więc każda firma, która prowadzi swój firmowy fanpage. Aby móc dodawać swoje produkty wystarczy, że uruchomisz zakładkę „sklep”.

Sklep na Facebooku – dlaczego warto?

Handel nie jest zajęciem łatwym. Wymaga odpowiedniego przygotowania, reklamy oraz zaawansowanych działań marketingowych. Koszty prowadzenia takiej działaności są często związane także z prowadzeniem swojej strony internetowej, a także sklepu online. Wszystkie działania związane ze sprzedawaniem swoich produktów w sieci to koszty, które musi ponosić przedsiębiorca każdego miesiąca.

Facebook wprowadził więc rewelacyjne rozwiązanie, które nie tylko pozwala na zredukowanie kosztów prowadzenia sklepu online i pozycjonowania, ale taże umożliwia tworzenie spójnego z działalnością fanpage. Dzięki takim aktualizacjom, social media zyskują w oczach konsumentów oraz przedsiębiorców.

Prowadzenie sklepu na Facebooku, dlaczego warto:

  • zerowe koszty prowadzenia sklepu oraz fanpage;
  • brak konieczności zatrudniania pracowników do obsługi – jest bardzo intuicyjna;
  • szybka i prosta komunikacja z klientem – można kontaktować się bezpośrednio przez stronę;
  • możliwość płatnej promocji na platformie.

Mimo że Facebook daje możliwość utworzenia bezpłatnego sklepu z produktami, to warto pamietać, że utworzenie reklamy, czyli postu sponsorowanego jest nadal płatne. Warto jednak korzystać z tego rozwiązania, ponieważ daje to możliwość personalizacji oraz ustawienia dokładnych danych grup docelowych.

Facebook odwiedza każdego dnia miliony użytkowników, dlatego warto zadbać o promocję także za pośrednictwem tej platformy.

Sklep na Facebooku – jakie wybrać ustawienia?

Cały proces konfiguracji jest bardzo prosty i osoby, które miały już styczność z tym portalem, mogą się nie martwić – na pewno dadzą radę!

Transakcja przez Facebooka jest bezpieczna, choć jak narazie niewiele osób zdecydowało się skorzystać z takich opcji. Warto pamietać, że aby Klient mógł dokonać skupu, sklep musi być połączony z fanpage. Dlatego też w menadżerze sprzedaży powinieneś wykonać przekierowanie:

„finalizacja zakupu w innej witrynie”, a następnie wybierasz nazwę fanpage pod który miałby należeć sklep. Na sam koniec wystarczy dodać produkty, które będą w asortymencie.

Niektóre sklepy prowadzone za pośrednictwem systemów mają możliwość połączenia z Facebookiem. Dzięki takiemu działaniu produkty w sklepie (tym na fb) pojawią się automatycznie. Będzie więc to oszczędzenie czasu, ponieważ ręczne wprowadzenie wielu produktów mogłoby okazać się bardzo czasochłonne.

Jak prowadzić sklep na Facebooku?

Prowadząc kanał sprzedaży, trzeba mieć na uwadze, że działania promocyjne i płatne reklamy wciąż są ważne. Sprzedaż na Facebooku i własny sklep mają bardzo duży potencjał.

Niemniej jednak osoba odpowiedzialna za prowadzenie sklepu powinna zadbać nie tylko o reklamowanie i promocję, ale także o aspekty wizualne, przykuwające uwagę.

Posiadając już swój sklep przypięty do fanpage, można wykonać ciekawe personalizacje. Korzystając z tej opcji możesz utworzyć grafiki, dodać swoje logo, a także zmienić kolor całego sklepu. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu klienci będą widzieć, że nie tylko prowadzisz fanpage’a, ale także swój sklep internetowy na Facebooku.

Co zyskasz dzięki sklepowi na Facebooku?

Coraz więcej konsumentów decyduje się wykorzystać Facebook jako portal nie tylko społecznościowy, ale także sprzedażowy. Decydując się na otwarcie własnego sklepu internetowego na Facebooku zyskujesz wielu klientów i możesz prowadzić sprzedaż w taki sposób, jakby było to w witrynie. Firmowy sklep na Facebooku otwiera więc możliwości dotarcia bezpośrednio na Facebooku do potencjalnych klientów.

Warto jednak pamiętać o utworzeniu katalogu produktów i nie zapominaniu o utworzeniu reklamy na Facebooku. W ten sposób produkty z Twojego sklepu będą mogły dotrzeć do grupy docelowej.

Pamiętaj, aby koniecznie przeczytać i zaakceptować regulamin handlowy. Jeśli zastanawiasz się czy warto założyć sklep na Facebooku, to po przeczytaniu tego artykułu nie powinieneś mieć żadnych wątpliwości. Warto sprzedawać na Facebooku i korzystać z mediów społecznościowych i strony firmowej na nich założonej!