Trudno dzisiaj wyobrazić sobie świat marketingu bez mediów społecznościowych.  Social media są wciąż jednym z najpopularniejszych i najskuteczniejszych kanałów promocji firmy, działalności gospodarczej, czy też pojedynczych projektów, którymi chcemy się pochwalić z innymi. Tempo współczesnego świata sprawia, że coraz częściej rezygnujemy w sieci z czytania artykułów, tekstów blogowych, czy nawet krótkich notatek. Preferujemy przekaz wideo, bo często dzięki temu oszczędzamy bardzo dużo czasu. Dlatego w ostatnich latach w prawdziwym hitem są reklamowe filmy na YouTube. Jak zatem przygotować film na portalu YouTube, aby zdobył on dużą liczbę widzów, a co za tym idzie nowych subskrybentów kanału? Jak przeciągnąć internautów na swój kanał?  Na co zwrócić uwagę podczas przygotowywania materiału wideo?  Przeczytaj poniżej!

Spis treści

Jak zwiększyć liczbę wyświetleń kanału video na YouTube?

Co jest kluczowe podczas tworzenia materiału na YouTube? Jaki content nagrywać, aby być wysoko w wynikach wyszukiwania i aby kochała nas społeczność i algorytm.

Bez względu na to. w jakiej branży działasz YouTube jest platformą, która lubi jakość. Użytkownicy chcą znaleźć odpowiedź na zapytanie – chcą używać YouTube dla rozrywki, relaksu, ale dużej mierze, aby poszerzać wiedzę. Robiąc swój film zastanów się, jaką wartość dajesz odbiorcy. Dodaj tag, a raczej tagi. .. Właściwa optymalizacja nowego wpisu, to idealny krok na starcie – do zdobycia popularności.

Daj się znaleźć  – słowa kluczowe, które rozumie i lubi algorytm YouTube przyniesie spodziewany rezultat. Playlista – tworzona zgodnie z konkretną tematyką. Dobrym sposobem na zwiększenie statystyk i co za tym idzie zwiększenie zasięgu kanału jest miniatura do filmiku, która przyciągnie wzrok. Zachęci do kliknięcia „play” i zweryfikowania, co autor ma do przekazania

Jak zwiększyć oglądalność filmów na YouTube? Kanał na YouTube, a SEO.

Chcąc zwiększyć liczbę wyświetleń i wzmocnić SEO? Używaj słów kluczowych podczas zamieszczania Twojego filmu w sieci. Warto tutaj zaznaczyć, że słowa kluczowe, na które chcesz się pozycjonować mogą znajdować się zarówno w tytule filmu, jak i w opisie. Dobrze też jest korzystać z nich podczas publikacji filmu w swoich mediach społecznościowych. I tutaj właśnie przechodzimy do kolejnej istotnej kwestii, która może być pomocna w wyjściu z naszą contentową działalnością w świat – do szerszego, nowego widza. Starasz się mieć więcej wyświetleń na YouTube? Wrzucaj każdy swój film na social media. Zachęcaj obserwatorów do interakcji i dzielenia się opinią na temat treści i formy wykonania Twojego filmu.

Jak zaistnieć na YouTube? Jak tworzyć wideo, które kocha wyszukiwarka i użytkownik?

Wiemy już, co zrobić, aby nasz film mogło wyświetlać więcej osób? Ale to nie wszystko… Sukces filmu, jakość nagrania przekłada się na jakość nagrania. Co zatem zrobić, aby widz nie tylko włączył film, ale obejrzał go do końca i w najlepszej wersji podał dalej?

  • mów przyjaznym, jasnym językiem – niech oglądający będzie Twoim partnerem, któremu chcesz coś ważnego przekazać lub też… w zależności od przeznaczenia filmu  dać rozrywkę,
  • zadbaj o ciekawą fabułę – stronę wizualną i graficzną,
  • idź o krok dalej z przekazem – nie pokazuj tylko suchych faktów z danej tematyki, ale zaskocz czymś co Cię wyróżni…Niech Twój film się wyróżni.

Pozwól się polubić. Jak szybciej zwiększyć zasięgi na YouTube?

Publikuj regularnie – bez względu na to, czy mówisz o nieruchomościach, motoryzacji, czy kinie harmonogram publikacji budzi zaufanie. Wsłuchuj się w potrzeby Twoich obserwujących – bądź o krok przed konkurencją. Trzymaj rękę na pulsie i wynajduj tematy, o których warto mówić. Zanim zrobią to inni. Niech fani Twojego kanału czują, że masz wiadomości z tzw. pierwszej ręki – to jeden z najmocniejszych sposobów na zwiększenie popularności kanału i filmów. Współczynnik popularności rośnie, jeśli Twój widz wie, że przy okazji wszelkich branżowych nowinek Twój kanał jest pierwszym miejscem, gdzie powinien zajrzeć. Nie zawiedź swoich widzów.

Zwiększanie polubień i subskrypcji. Podpowiemy jak to zrobić.

Pragniesz wzmocnić widoczność Twoich treści wideo?  Chcesz, aby Twój kanał był wysoko w wynikach wyszukiwania Google? Warto zdawać sobie sprawę, że kluczem do sukcesu Twojego contentu jest szczerość i autentyczność Twojej pracy. To również motywacja, aby dany film był pełen użytecznych informacji i aby regularnie dbać o jakość swojego miejsca w sieci.  Każdy twórca, który pragnie zwiększać współczynnik klikalności, musi zdawać sobie sprawę, że sposobem na dotarcie do widza  jest dobra optymalizacja (w tym użycie odpowiednich słów).  Coraz większe znaczenie ma jednak samo wykonanie filmu. Jak wzmocnić popularność filmów? Tworzyć filmy, które będą w top 10?  Zwiększyć liczbę wyświetleń na YouTube? Podpowiemy. Skontaktuj się z nami!